הגברת לחץ מים בברז

נוח לנו להרים את ידית הברז, או לסובב אותו, וליהנות מזרם חזק של מים הממלא לנו את הספל או את הקערה. דורנו מאופיין באיכות חיים משופרת ובתנאים נוחים ומפנקים ביותר. כל כך התרגלנו למי הברז הזורמים בסיבוב של ידית, עד שזה נראה לנו ממש מובן מאליו. אך פעמים מתרחשות תקלות שונות שמזכירות לנו שמערכת האינסטלציה שלנו אינה כל יכולה. וגם היא זקוקה מפעם לפעם לטיפול תחזוקתי ולתיקונים, בשביל שהיא תוכל להמשיך לספק לנו את צרכינו כפי שהורגלנו אליהם. תופעות שונות קיימות – פיצוצים בצנרת, סתימות, רטיבות במקומות שאמורים להיות יבשים ועוד. אחת התקלות הרווחות היא ירידה משמעותית בלחץ המים.

מה קרה ללחץ המים בברז שלנו?

אם בעבר נהניתם מזרם מספק של מים בבית מסתבר כי אין בעיה מהותית במערכת הביתית שלכם, אלא בגורם כלשהו שהתוצאה שלו היא ירידה ניכרת בזרם של המים. במקרים רבים זו תוצאה של שימוש רב במערכת המים, כתוצאה מהשימוש הרציף התמלאה הצנרת באבנית או בלכלוך. האבנית או הפסולת חוסמים חלק מקוטר הצינור ומקשים על זרימת המים. במקרים רבים אם תשאירו כך את המצב – הרי הלכלוך יתרבה וכך גם האבנית, ובמוקדם או במאוחר יהיה עליכם להתמודד מול סתימה או פיצוץ של הצינור. במקרה כזה כבר לא תהיה לכם ברירה אלא לבצע תיקון יסודי והחלפה של הצינור התקול.

טיפול להגברת לחץ המים

קיימות סיבות שונות שעלולות לפגוע בלחץ המים בבתים.

  • תכנון לקוי של מערכת המים – כאשר התכנון של מערכת המים לא נעשתה בצורה מקצועית ונכונה, התוצאה עלולה להיות זרם מים נמוך בבתים.
  • מגורים בקומה גבוהה– במבנים מרובי קומות עלולים התושבים של הקומות הגבוהות למצוא את עצמם עם זרם מים חלש. גם כאן מדובר על תכנון לא נכון של צנרת הבניין.
  • צנרת מתיישנת – צינורות ישנים שצברו כמויות גדולות של אבנית ישבשו את זרימת המים ויגרמו לירידה בזרם.

מה עושים?

אם גם אתם מוצאים את עצמכם דופקים על הברז בחמת זעם מכיוון שאתם לא מצליחים להתקלח בצורה נורמלית, כנראה שעליכם לפנות אל אינסטלטור בשביל להזמין הגברת לחץ מים בברז. הגברת לחץ מים בברז ניתן לבצע במגוון דרכים. כאשר לפי אבחון המצב של הצנרת שלכם יחליט איש המקצוע על ביצוע עבודה מתאימה. בשביל להשיג לחץ מים תקין בברזים. פעמים יהיה צורך לבצע תיקון מקומי ופעמים יהיה מדובר בתיקון יסודי ומשמעותי יותר. אינסטלציה פלוס מציעה עבודה מקצועית ויעילה להשגת לחץ מים תקין בברזים שלכם.