הגברת לחץ מים

לחץ המים בברזים זו נקודה שאינה ניכרת על הבית כשנכנסים אליו, אבל מיד כשניגשים לפתוח ברז לכל מטרה שהיא – שמים לב לכך. גם אם המטרה היא למלא בסך הכול ספל מים, ובמיוחד כאשר מדובר על מקלחת. להתקלח בזרם חלש זה עונש עבור כל אחד מאתנו. כי אנחנו צריכים זרם מים חזק בשביל מקלחת נאותה. זרם חלש בברז זו תופעה נפוצה שעלולה להתרחש בבתים רבים. האם יש מה לעשות בשביל להגביר את הלחץ? מהי הסיבה שגרמה לירידה בזרם המים? על כך תקראו במאמר הבא.

מערכת מים אופטימלית ללחץ אידיאלי

בשביל לספק לנו זרם של מים חזק בברזים, אנחנו צריכים מערכת אינסטלציה אופטימלית. כזו שמתוכננת היטב בצורה מקצועית ונכונה, כזו שמאפשרת למים להגיע בצורה מהירה לברזים שלנו, וצינורות נקיים. אך יש בתים רבים בהם יש סיבה או מספר סיבות שגורמות לקושי בזרימת המים. יש מספר סיבות אפשרויות:

  • תכנון כושל של מערכת המים – בשביל שמערכת המים תתפקד היטב היא צריכה להיות מתכוננת בצורה נכונה. כאשר היא אינה מתוכננת היטב זו יכולה להיות סיבה לכך שזרם המים חלש.
  • מגורים בקומה גבוהה – המים אמורים לטפס עד אליכם הדרים בקומה רביעית או חמישית… אין ספק שלשם כך צריך למצוא את המבנה או את הכלים שיזרימו אותם מעלה. במקרים שונים בהם המערכת אינה מתחשבת דיה בדיירי הקומות העליונות – הם עלולים לסבול מזרם מים חלש.
  • צנרת ישנה – כאשר הצינורות צוברים נזקים כמו פסולת או אבנית הנדבקת לדפנות, אין די מקום עבור המים הזורמים. כך הם מגיעים בזרם חלש.

מה צריך לעשות?

בשביל להתמודד עם התקלה יש לאתר בעל מלאכה מקצועי. אינסטלטור יוכל לבדוק את הנתונים בשטח, לאבחן את המצב ולהציע דרך תיקון נכונה על פי נתוני השטח. כאשר יש מספר דרכים המתאימות לצורך הגברת לחץ מים. שיטה אחת היא באמצעות משאבות מים. התקנה של משאבות מתאימות יסייעו להגביר את הלחץ, כאשר מדובר על דירה בקומה גבוהה, או כשזו תוצאה של תכנון מערכת לקויה. כאשר הירידה בלחץ נובעת מצינורות ישנים, יהיה צורך לבצע החלפה של הצנרת. כך תוכלו גם אתם ליהנות מזרם מים חזק בברזים! פנו לחברת אינסטלציה פלוס – חברת אינסטלציה מתקדמת ומקצועית שמציעה ללקוחותיה צוות מקצועי של בעלי מלאכה מיומנים, זמינות ופריסה ארצית. בכל עת ובכל מקום אינסטלציה פלוס זמינה לקריאה שלכם. בשביל לספק לכם את השירות הטוב ביותר!